Mirosław Klotzer

Poradnik, który oddaję w Państwa ręce, nie jest typowym podręcznikiem.

To zbiór notatek i porad przydatnych w samodzielnej powtórce ćwiczeń i zadań realizowanych na moich szkoleniach i warsztatach. Jednak skorzystać mogą z niego wszyscy mający podstawową wiedzę z zakresu grafiki i DTP, chcący usystematyzować i uporządkować.

Jeśli nie uda się Państwu samodzielnie zrealizować niektórych ćwiczeń, nie będę zaskoczony. To nie jest podręcznik dla początkujących. W takim wypadku zacznijcie przygodę z grafiką i DTP od innych opracowań, a do moich „notatek” wróćcie po przejściu z poziomu podstawowego na średnio zaawansowany. Chyba że jesteście świeżo po moich zajęciach. Wtedy już jesteście na poziomie co najmniej średnim.

Wielu z Państwa, pracujących w zawodzie, będzie pewnie zaskoczonych faktem kwestionowania wielu powszechnie przyjętych zasad i ustalonych reguł postępowania w procesie przygotowania do druku i zarządzania kolorem. Szczególne kontrowersje wzbudzą kwestie rozdzielczości ilustracji, przygotowania pliku PDF, stosowania profili ICC, używania fontów, zamieniania ich na krzywe itp...

Możecie wierzyć lub nie, ale wszystko o czym tu piszę, jest sprawdzone, przetestowane i udokumentowane. Stosowane od wielu lat, przez wielu ludzi na całym świecie... A dlaczego nie jest to wiedza powszechnie znana i stosowana?

Cóż, ciężko jest uwierzyć, że ziemia jest okrągła, skoro gołym okiem widać, że jest płaska.

A wokół pełno płaskoziemców…