Photoshop mock-up koszulki

Wizualizacja nadruku na koszulkę pozwala jeszcze lepiej zrozumieć proces pracy z warstwami i zasady wykorzystania funkcji mieszania warstw w różnych trybach.

Początek pracy to oczywiście fotografia koszulki, zrobiona na białym tle, w dobrym oświetleniu dającym realistyczny, plastyczny cień.

Tworzymy maskę na warstwie z koszulką. Zaznaczenie zrobione za pomocą polecenia „Zaznacz temat” daje dobry efekt, jednak trzeba uważać na cień, który powinien zostać widoczny. Warstwę kopiujemy i ustawiamy tryb mieszania na „Ściemnianie liniowe”. Daje to mocny kontrast i uwypuklenie cieni.

Tworzymy nową warstwę, używając polecenia „Kolor kryjący”, nadajemy jej kolor niebieski i ustawiamy między dwiema warstwami z koszulką. W ten sposób wypełniona kolorem będzie zabarwiać koszulkę na niebiesko, a druga z koszulką w trybie „Ściemnianie liniowe”, umieszczona powyżej nada jej plastyczności.

Kolejny krok to warstwa z kolorem tła, która powinna znaleźć się na samym spodzie stosu warstw. Można zastosować funkcję „Kolor kryjący” lub „Nałożenie gradientu” lub jedno i drugie.

Ostatni element to nadruk na koszulkę. Tu również istotne będzie dobranie właściwego trybu dla nakładanej grafiki, np. „Jaśniej” i odpowiednie ułożenie warstwy w stosie. Powyżej „Koloru” i poniżej „Cienia”.

19adobe Photoshop poradnik