kalibracje.pl - IllustratorIllustrator – proste rysunki

Illustrator to program, w którym rysować może absolutnie każdy. Nawet jeśli nie potrafii tego zrobić na kartce papieru to na ekranie zrobi to bez problemu. Wystarczy trochę wyobraźni i trochę ćwiczeń. Zapraszam do zabawy.
Czas wykonania – dowolnie długi.

Illustrator – wektoryzacja logo

Zamiana logo z wersji rastrowej na wektorową to jedna z częściej wykonywanych operacji w Illustratorze. Podstawowe narzędzie to pióro i ścieżki, czyli krzywe Beziera. I zasada, że im mniej punktów na ścieżce tym łatwiejsze poprawki i edycja.
Czas wykonania – 20 minut.

Illustrator – wektoryzacja grafiki rastrowej

Wiele technik drukarskich wymaga specyficznego sposobu przygotowania do druku. Np. nadruk sitem na koszulkę to konieczność ograniczenia palety kolorów do 5-6.
Także druk na porcelanie wymaga wcześniejszego przetworzenia projektu. Poza tym technika zamiany grafiki rastrowej na wektorową otwiera ciekawe możliwości graficznie. Warto ją znać.
Czas – ok. 10 minut.

Illustrator – Dimension – Photoshop – podstawy 3D

Połączenie pracy z elementami 3D w Illustratorze, Dimension i Photoshopie. Zdjęcie żarówki przerabiamy na wektor. Robimy z niego bryłę 3D i zapisujemy jako OBJ. Następnie modelujemy scenę 3D w Dimension, umieszczamy na niej żarówkę i nakładamy fakturę, również przygotowaną w Illustratorze. Całość trafia do Photoshopa i tu dobieramy odtatecznie tło i kolor.
Czas wykonania – 55 minut.